3ο το Κολλέγιο Ανατόλια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκακιού

3ο το Κολλέγιο Ανατόλια στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Σκακιού

Μία πολύ σημαντική διάκριση κατέκτησε το Κολλέγιο Ανατόλια στο 12ο Πανελλήνιο Ομαδικό Σχολικό Πρωτάθλημα Σκακιού, που πραγματοποιήθηκε στην Ερέτρια από τις 27 έως τις 29 Απριλίου 2014.

Η ομάδα του Ανατόλια, αποτελούμενη από τους μαθητές του Γυμνασίου Χαράλαμπο Κόκκαλη, Γεωργία Κουτσούρα, Γιάννη Λαρεντζάκη – Αδαμίδη και Γιάννη Σαλίφογλου, αναδείχθηκε στην 3η θέση του Πανελληνίου Πρωταθλήματος ολοκληρώνοντας την εξαιρετική πορεία που διέγραψε όλη τη χρονιά σε σχολικά πρωταθλήματα σκακιού.

Στα αντίστοιχα ατομικά πρωταθλήματα που διεξήχθησαν στο πλαίσιο του Πανελληνίου Πρωταθλήματος, ο Χαράλαμπος Κόκκαλης αναδείχθηκε 1ος στην κατηγορία αγοριών της Β΄ Γυμνασίου και η Γεωργία Κουτσούρα 1η στην κατηγορία κοριτσιών της Γ΄ Γυμνασίου.